Ceremoniał myśliwski

Myślistwo atrakcyjne jest nie wyłącznie z tego, iż jest sportem kultywowanym od bardzo dawna, tymczasem także znane są obyczaje oraz tradycja myśliwska, z którym spotka się każdy, który zaledwie wkracza w koło myśliwych. Co więcej, że myśliwi ustanawiają samodzielną, zawężoną gromadę ludzi, to nadal dodatkowo w ich kręgu utworzyła się swoista, przesyłana z pokolenia na pokolenia kulturalna więź. Pragnąc pozostać myśliwym, wypadałoby umieć dwa w największym stopniu sławne i najważniejsze rytuały oraz jakie akcesoria myśliwskie wykorzystuje się w myślistwie. Pierwszym obrządkiem jest, to przyrzeczenie, a po drugie, to myśliwski chrzest.

Myślistwo, to ciąg dalszy tradycji, oderwanie się od gwaru ulic.

Łowiectwo istotnie przez długi okres czasu będzie istnieć w naszej cywilizacji. Zaszczepione od pokoleń w naszej tradycji polowania będą zawsze inspiracją artystów, a dla ludzi sposobem na spokój od istnienia codziennego i zatopieniem się w głuszy przyrody. Współcześnie tradycja ta jeszcze jest kontynuowana, jednakże tak sporo jak ma sympatyków, entuzjastów, tak co niemiara wywołuje też kontrowersji, związanych z likwidowaniem zwierząt. Jednak łowiectwa nie powinno się spłycać aż tak bardzo. Polowanie, to nie tylko akcesoria myśliwskie i gonitwa za zwierzyną. To ciąg dalszy kilkusetletniej tradycji, oderwanie się od wrzasku ulic, codziennego pędu.

Zamiłowania do pierwotnej przyrody

Myślistwo ciągnie za sobą coraz więcej osób. Motywów chyba jest sporo, począwszy od upodobania do dzikiej natury, po zapęd do doznawania ekscytacji podczas polowania dodatkowo zmierzenia się z naturą. Nie każdy tymczasem, kto myśli o myślistwie, zna, w jaki sposób myśliwym pozostać. Kultura myślistwa towarzyszy człowiekowi od dawna. W odległych czasach była tymczasem czczona wyłącznie przez wyższe warstwy społeczne. Wzajemne polowania były rozważane raczej jak spotkania towarzyskie co więcej część tradycji, aniżeli zaspokajanie potrzeb żywienia. Tworzenie takich polowań wiązało się z podporządkowaniem całego dnia bieżącemu przedsięwzięciu.