Jakie miejsce wybrać na urlop nad polskim morzem?

Tak naprawdę do wakacji zostało jeszcze troszkę czasu, jednak już w tej chwili ogromnie dużo osób chce planować, gdzie je będzie chciało spędzać. Przede wszystkim niezwykle chętnie wybieraną destynacją turystyczną na terenie Polski jest wybrzeże Bałtyku, w tym Mierzeja Wiślana.

Wybierając się na polskie morze duża grupa turystów stawia na spore ośrodki turystyczne. Nie brakuje jednak osób, które wolą mniejsze miejscowości, w których nie ma zbyt wielu turystów, panuje cisza i spokój. Jedną z takich miejscowości jest położony na styku Żuław Wiślanych i Mierzei Wiślanej Jantar. Skąd tak wspaniala nazwa tego właśnie terenu? Otóż miejscowość znajduje się na dawnym szlaku bursztynowym, w języku litewskim bursztyn nazywany jest tak naprawdę jantarem. Jantar jest miejscowością o nieprawdopodobnie długiej historii, pierwsze wzmianki pisemne pochodzą z wieku XV. Ostatnimi czasy miejscowość ta jest nieprawdopodobnie chętnie odwiedzana przez turystów z całej Polski. Liczy oczytwiściue tysiąc danych mieszkańców, pomimo to jest wspaniale przygotowana na przyjęcie turystów, na których czekają kwatery Jantar. Kwatery Jantar to nie jedyna opcja wykorzystania z noclegów. Baza noclegowa jest nieprawdopodobnie rozbudowana.

Jak już wspomniano, Jantar jest miejscowością bardzo niedużą. Kiedy skończy się sezon życie praktycznie w niej zamiera. Jednak latem jest pełna życia. Na turystów czekają nie tylko bogata baza noclegowa, ale też liczne punkty gastronomiczne, strzeżone kąpielisko morskie, szkółka jeździecka. W czasie niepogody turyści będą w stanie skorzystać z pływalni, która jest kryta. Możemy odpoczywać nie tylko na ciekawej, pokrytej złotym piaskiem plaży. Jantar otaczają nieprawdopodobnie nieskazitelne lasy liściasto-iglaste, wczesną jesienią to raj dla osób zafascynowanych zbieraniem grzybów. Na turystów czeka również kursująca między innymi do Malborka kolejka wąskotorowa. W sezonie cieszy się ogromną popularnością. Trasa kolejki wiedzie przez atrakcyjne pod względem krajobrazowym okolice, a do tego zatrzymuje się nie tylko w Malborku (okazja do zwiedzenia zamku krzyżackiego), ale także w Nowym Dworze Gdańskim. W Jantarze znajdziemy dla siebie chwilę na relaks, dlatego można już dziś zacząć szukać ciekawego miejsca.